@
PENCAPAIAN & BIODATA PERIBADI
-
-
-
-Pengasas
Dato' Haji Mohd Sidek Abdullah Kamar

-Penashihat

Haji Jalani Dato' Haji Sidek

-Jurulatih Domestik

Datuk Haji Misbun Dato' Haji Sidek@
Haji Rahman Dato' Haji Sidek
Haji Roslin Hashim
Zulfari Abdullah
Doni Zulfikar Amir

-Jurulatih Luar Negara

Salim Sameon (Ketua Jurulatih Kebangsaan Norway)
Izuan Ibrahim
(Jurulatih Remaja Kebangsaan Jepun)

-Pemain Elit

Misbun Ramdan Datuk Misbun
Misbun Shawal Datuk Misbun
Lok Chong Chieh
Daphne Ng
Ridzwan Rahmat


-
Pemain Pelapis



PEMAIN-PEMAIN YANG PERNAH BERNAUNG DIBAWAH NUSA MAHSURI
 
Perseorangan Lelaki
Ong Ewe Hock (bekas pemain utama kebangsaan dan kini jurulatih)
Pang Chen (bekas pemain kebangsaan)
Yong Hock Kin (bekas pemain kebangsaan)
Ismail Saman (bekas pemain kebangsaan)
Muhammad Hashim
 
Bergu Lelaki
Tan Kim Her(bekas bergu kerbangsaan dan kini jurulatih bergu Korea Selatan)
Soo Beng Kiang (bekas bergu utama kebangsaan)
 
PEMAIN LUAR NEGARA YANG PERNAH DAN SEDANG MENGIKUTI LATIHAN DI NUSA MAHSURI
 
Perseorangan & Bergu Lelaki
Ng Wei  (pemain kebangsaan Hong Kong)
Shoji Sato (pemain kebangsaan Jepun)
Sho Sasaki (pemain kebangsaan Jepun)
Yuichi Ikeda (pemain kebangsaan Jepun)
Nguyen Tien Minh (pemain kebangsaan Vietnam)
Nguyen Quang Minh (pemain kebangsaan Vietnam)
Arvind Bhatt (pemain kebangsaan India)
Anand Pawar (pemain kebangsaan India)
Parupalli Kashyap (pemain kebangsaan India)
Abhinn Shyam Gupta (pemain kebangsaan India)
Siddharth Jain (pemain kebangsaan India)
Jishnu Sanyal (pemain junior kebangsaan India)
Akshay Dewalkar (pemain junior kebangsaan India)
Ajay Jayram (pemain junior kebangsaan India)
Srujan Nandaluri (pemain junior kebangsaan India)
Christopher Samson Flores (pemain kebangsaan Filipina)
Marko Pyykonen (pemain junior kebangsaan Finland)
Marcus Jansson (pemain kebangsaan Sweden)
Gert Kunka (pemain kebangsaan Estonia)
Sebastian Bourbon (pemain kebangsaan Perancis)
Sebastian Schoettler (pemain junior kebangsaan Jerman)
Daniel Benz (pemain junior kebangsaan Jerman)
Nuwan Hettiavachchi (pemain junior kebangsaan Sri Lanka)
Josh Miles (pemain junior kebangsaan England)
Maxime Mora (Perancis)
Tim Foo (Sweden)
Anil Kishore (India)
Tobias Kruseborn (Sweden)
Thomas Sogaard (Denmark)
Irfan Razi (bekas pemain kebangsaan Swiss)
Pemain kebangsaan Bangladesh
Pemain junior kebangsaan Bostwana
Pemain Daerah Aichi & Ehime, Jepun
Pemain Sekolah Tinggi Singapura
 
Perseorangan & Bergu Wanita
Saina Nehwal (pemain kebangsaan India)
Ruth Misha Vinod (pemain kebangsaan India)
Gayatri Taywant Vartak (pemain junior kebangsaan India)
Arundhati Pantawane (pemain junior kebangsaan India)
Le Ngoc Nguyen Nhung (pemain kebangsaan Vietnam)
Iida Elina Pilvikki Korhonen (pemain junior kebangsaan Finland)
Huwaina Razi (pemain kebangsaan Swiss) 
Fahra Razi (bekas pemain kebangsaan Swiss)
Pemain junior kebangsaan Bostwana
 
Pegawai & Jurulatih
Huynh Ngoc Lien (Naib Presiden Wanita Badminton Vietnam)
Minoru Sibuya (jurulatih Remaja Kebangsaan Jepun)
Johnny Askevig (perunding Badminton Denmark/Ketua Sukan Kelab BC Blueminton Finland)
Sanjiv Sachdeva (ketua jurulatih junior kebangsaan India)
Palitha de Silva (jurulatih kebangsaan Sri Lanka)
Ryuji Ukihashi (jurulatih Persatuan Badminton Ehime, Jepun)
Andreas Benz (jurulatih kelab Jerman)
@